مصطفی نداف جمعه 20 فروردین 1395 12:24 ق.ظ نظرات ()
شركت روسی سوخوی اعلام كرد جنگنده های جدید Su-35S را با رادار و موتور بهینه سازی شده جدید به نیروی هوایی روسیه تحویل خواهد داد. شركت سوخوی انتظار دارد مراحل تست این تجهیزات جدید را برای جنگنده Su-35S در كنار آماده سازی جنگنده T-50 با موفقیت به انجام برساند.

بنابر اظهارات میخائیل پوگوسیان (مدیر ارشد شركت سوخوی) نیروی هوایی روسیه در سال جاری میلادی تعداد 24 فروند جنگنده Su-35S را دریافت خواهد كرد. پارت نخست از این جنگنده ها به تعداد 12 فروند در فوریه به گردان  23ام  از نیروی هوایی روسیه مستقر در شرق این كشور یعنی پایگاه Komsomolsk تحویل داده خواهد شد. این پایگاه در حال حاظر محل استقرار جنگنده های Su-27SM است.نمونه تك سرنشینه جنگنده Su-35S در حقیقت مدل ارتقاء یافته از جنگنده Su-27 فلانكر است. این جنگنده جدید تركیبی است از بدنه هواپیمای (Airframe) فلانكر و موتور های توانمند NPO Saturn 117S مجهز به سیستم تغییر بردار رانش و همچنین سیستم های هدایت و كنترل جدید دیجیتال شده شامل رادار آرایه فازی Tikhomirov NIIP Irbis با توانایی ردیابی اهداف تا بیش از 400 كیلومتر است. نمونه اولیه از این جنگنده برای نخستین بار در سال 2009 میلادی  نمایان شد و آزمایش های پروازی خود را از سال 2011 آغاز كرد.آخرین نمونه از این جنگنده در تست های پروازی سال گذشته حجم وسیعی از تسلیحات هوا به هوا و موشك های تاكتیكی هوا به زمین را آزمایش نمود.سایر عملیات های تست این جنگنده نیز در سال جاری در مركز هوایی Lipetsk واقع در جنوب روسیه ادامه یافت.سوخوی می گوید كه در نظر دارد 14 فروند جنگنده دیگر Su-35S را نیز در سال 2015 به نیروی هوایی روسیه تحویل دهد. بر طبق قراردادی كه در سال 2009 بین نیروی هوایی روسیه و سوخو منعقد شد این شركت موظف است در مجموع تعداد 48 فروند از این جنگنده را به نیروی هوایی روسیه تحویل نماید. این تعداد با احتساب نمونه دو سرنشینه این جنگنده می باشد كه برای آموزش در اختیار [نیروی هوایی روسیه] قرار خواهد گرفت.
پوگوسیان  همچنین می گوید كه سوخوی انتظار دارد تعداد این سفارشات افزایش یابد.او می افزاید این جنگنده در آینده در نقش مكمل T-50 (پاكفا) عمل خواهد كرد و باید در كنار آن باشد. او اعتقاد دارد نمیتوان انتظار داشت كه پاكفا به تنهایی تمامی ماموریت ها را انجام دهد.